Az uniós fiatalok fele ki van téve az online zaklatásnak
Egy új jelentés szerint a legtöbb bántalmazó üzenet társadalmi, politikai és szexuális irányultságot céloz.
Az európai fiatalok továbbra is nagyon kiszolgáltatottak az online gyűlöletnek. 2023-ban az EU 16-29 éves lakosságának 49 százaléka találkozott már olyan online üzenetekkel, amelyeket bizonyos csoportokkal vagy személyekkel szemben ellenségesnek tartottak – írja a Euronews.
A legmagasabb arányt Észtországban (69 százalék), Dániában (68 százalék), Finnországban (68 százalék), Franciaországban (65 százalék) és Szlovákiában (65 százalék) tapasztalták.
Az Eurostat jelentése a 23 kutatott országból 12-ben regisztrált 50 százalék felett arányt.
A spektrum másik oldalán Horvátország (24 százalék), Románia (27 százalék) és Bulgária (31 százalék) az egyetlen olyan ország, ahol a lakosság kevesebb, mint egyharmada volt kitéve gyűlöletbeszédnek.
A legtöbb esetben a gyűlöletbeszéd politikai vagy társadalmi nézetekhez kapcsolódott, az EU-ban átlagosan 35 százalékban. Ez a kategória Észtországban (60 százalék), Finnországban (56 százalék) és Dániában (49 százalék) volt a legmagasabb.
Az LMBTQ+ közösséget célzó ellenséges üzenetek átlagosan a fiatal felnőttek 32 százalékát érték el az EU-ban. A legmagasabb arányt Észtországban (46 százalék), Szlovákiában és Portugáliában (44 százalék) regisztrálták.
Az EU-ban a fiatal felnőttek 30 százaléka szembesült rasszista üzenetekkel is, a leginkább érintett országok Hollandia és Portugália volt, mindegyikük 45 százalékot jelentett.