Stohl és Hevér 12 éve az Őrült Nők Ketrecében van
Az Őrült Nők Ketrece című színházi produkció egy országos turné keretében az idén végleg elbúcsúzik a közönségtől. A művészek az elmúlt tizenkét évben már több mint 480 alkalommal álltak színpadra, és mindössze hárman mondhatják el magukról, hogy az összes előadáson játszottak. A két legendás főszereplő, Stohl András és Hevér Gábor, valamint Horányi András számára egyaránt meghatározó élmény volt aktív részese lenni ennek a darabnak.
A darabot 480 alkalommal mutatták be, és mindössze hárman játszottak minden előadáson: Stohl András, Hevér Gábor és Horányi András.
Stohl András számára Albin szerepe kiemelkedő élmény, ami meghatározó momentuma pályafutásának.
Horányi András, aki transzvesztita előadót játszik, különleges utat járt be a produkcióban, és mély szakmai kapcsolatot alakított ki a főszereplőkkel.
A bártulajdonos Georges-ot játszó Hevér Gábor és a mulató nagyasszonyát alakító Stohl András párosát 2014. július 12-én látta először a közönség az Őrült Nők Ketrecében. Nélkülük azóta sincs előadás.
– Ez egy meghatározó szerep, egy soha ki nem törölhető momentum számomra – mondta a Blikknek Stohl András, aki szinte végig sminkben és tűsarkú cipőben játssza a szerepét. – Albin szerepe hozzám nőtt, amire büszke vagyok. Szerintem ez már nem az a darab, amit annak idején bemutattunk. Sokat változott, a közönség azonban továbbra is szereti, ami lenyűgöző. Már elmondhatjuk azt is, hogy ez több mint egy színházi előadás: reflektál a mindennapokra, és olyan világban élünk, hogy mindig van miről beszélni.
– Nekünk annál jobb, minél öregebbek vagyunk, hiszen az előadás amúgy is a kiöregedett díva és a lokáltulajdonos kapcsolatáról szól. Ebben az előadásban ki lehet és ki kell mondani dolgokat – tette hozzá Hevér Gábor.
A Kultúrbrigád csaknem ötszáz előadásához megannyi szép és néhány kevésbé kellemes emlék is kötődik.
– Egyszer szilveszterkor, éjfél után kezdtük el a több mint három órás előadást. Nem gondoltuk végig, hogy bírjuk majd ki hajnalig. Az utolsó jelenetsornál, a bejövetel előtt aztán leestem a lépcsőn, és úgy bevertem a kezemet, hogy nem tudtam felemelni. Ráadásul félrecsúszott a parókám és mindkét cipőm sarka kitört. Minden néző azt hitte, hogy ez valami poén, a többiek pedig azt mondták, hogy megint kitaláltam valamit – emlékezett vissza Stohl András.
– Az egész életemet úgy alakítottam, hogy nem hiányoztam egy előadásról sem – mesélte lapunknak Horányi András, aki transzvesztita előadóként a „Madárkák” egyikét játssza minden előadáson. – Annak idején meghirdettek egy táncos castingot, amire félve jelentkeztem, mert nem volt táncos végzettségem. Tudtam azonban, hogy amire szereplőt kerestek, abban jártas vagyok, ugyanis 1999 óta álltam színpadon a pesti éjszakában Betty Blue néven. Nem mondták meg előre Alföldi Róbert rendezőnek, hogy lesz egy fiú, aki kvázi „szakavatott”, ott derült ki, hogy ezzel foglalkozom. Annak azért örültem, hogy nem azért kerültem be, aki vagyok, hanem amiatt, mert megfeleltem a követelményeknek.
András jó kapcsolatot alakított ki a főszereplőkkel is az elmúlt években.
– Stohl született zseni. Színészként rögtön a lelkiségét nézte az egész szerepnek. Nem egy meleg pasit játszik, akinek van egy finom lelke, hanem egy nőt. Már a legelején elkezdte borotválni a lábát, meg akarta élni ezt az egészet. Egyszer megkérdezte tőlem, hogy kell úgy beszélni, mint egy nő. Mondtam, hogy fogalmam sincs, mert ez nálam nem tudatos: amikor beöltözünk, megtörténik az átalakulás, automatikusan megváltozik a hangszínünk. Sok mindent meg lehet tanulni, de van, amire születni kell, szerintem ilyen a női ruhában való jelenlét is – jelentette ki Horányi András.