Fekete-Győr a szivárványcsaládok miatt üzent Jakab Péternek
A szivárványcsaládokról, illetve A család az család kampányról megfogalmazott véleménye miatt kritizálja Fekete-Győr András, a Momentum Mozgalom elnöke és miniszterelnök-jelöltje az ellenzéki előválasztás egy másik, már bejelentett miniszterelnök-jelöltjét, a Telexnek nagyinterjút adó jobbikos Jakab Pétert.
Az interjúban Jakab azt mondta, hogy „Sarkosan fogalmazok: soha nem fogok azért küzdeni, hogy egy gyereknek három apja legyen.Azért mindig fogok küzdeni, hogy az édesapja és az édesanyja érjen ugyanannyit, egy nő ne érjen kevesebbet, mint egy férfi, és azért is küzdeni fogok, hogy a gyerek édesapja és édesanyja ugyanannyit érjen, mint egy német gyereké. Ezek a gyerekek kaphatnak olyan egészséges környezetet, ahol a család biztosítani tudja számukra a boldoguláshoz szükséges feltételeket.Azért mondtam a három édesapát, mert ha átlépjük azt a minőségi határt, hogy egy gyermek szülője egy apa és egy anya lehet, akkor onnantól kezdve biztos a számbeli határokat is át lehet lépni. Ha ezt a biológiai, természetes korlátot át lehet lépni, akkor miért ne lehetne akár három apja is egy gyereknek? Ezért fogalmaztam nagyon sarkosan, mert nekem a család az egy apából és egy anyából áll a gyermek érdekében. Hallok olyan megközelítéseket, hogy miért vegyük el egy meleg pártól azt a lehetőséget, hogy nekik gyermekük legyen, de nem mi, hanem a természet rendeltetett úgy, hogy egy apának egy anyától lehet gyermeke, és ebből a szempontból a gyermek érdeke a legelső. A gyermek nem tud dönteni arról, hova születik."
Erre reagálva írta Facebook-oldalán Fekete-Győr, hogy
„Azt hiszem, értem mit akart mondani a pártelnök: egy nagyon konzervatív álláspontot próbált megfogalmazni, ami aztán nagyon bántóra sikerült. Bántó és helytelen álláspont, mert nem szabad azt üzenni, hogy egy gyerek inkább intézményben, ne pedig egy szerető, törődő, akár két azonos nemű szülőből álló családban nőjön fel. Persze lehet csűrni-csavarni a szavakat, de az ehhez hasonló kijelentések a gyakorlatban, a valóságban mindig egy dologhoz vezetnek: hogy több gyermek éli le a fiatalkorát árván, állami intézményben.”
Hozzátette, hogy akár azzal is tudna vitatkozni, hogy Jakabé egyáltalán konzervatív álláspont lenne, mert Fekete-Győr szerint „ nincs annál konzervatívabb dolog, mint amikor két, egymást szerető ember hajlandó összekötni az életét, hogy közösen alapítsanak családot, hogy aztán közösen, nem egyénenként, hanem családként nézzenek szembe a világ kihívásaival.”
A Momentum elnöke és miniszterelnök-jelölte kitér arra is, hogy talán sokak meglepődnek azon, hogy az ellenzéki összefogásban szövetségre lépő pártok elnökei ellentétes oldalon állnak egy fontos kérdésben, de szerinte pont az az előválasztás lényege, hogy egy hosszú, vitákkal teli kampányban a választók megismerjenek minden oldalt, így szabadon alkothassanak képet arról, kit akarnak támogatni.
Hogy azért nem óriási belharcról van szó az ellenzéken belül, azt Fekete-Győr maga is jelzi, amikor azzal zárja a bejegyzését, hogy „Bármiben is van köztünk egyet nem értés, Jakab Péter a harcostársam, és az is marad”, és hogy ha Jakab nyeri az előválasztást, természetesen mellette folytatja majd a küzdelmet.
Jakab szavaira a Budapest Pride is reagált Facebookon. Írásukban Jakab szavait Orbán Viktor egy 2016-os nyilatkozatához hasonlították, kiemelve, hogy „Jakab ahelyett, hogy visszaadná a szakemberek kezébe a döntést, ideológiai alapon döntene arról, hogy ki váljon örökbefogadó szülővé.” A Budapest Pride arról is ír, hogy az augusztusban induló előválasztás lesz az LMBTQ közösség egyik legfontosabb eseménye.