Arról kérdezték a női vébé meccse előtt a csapatkapitányt, hogy vannak-e meleg csapattársai
A marokkói játékos megszólalni sem tudott a meglepettségtől.
Jelenleg is zajlik a 2023-as női labdarúgó-világbajnokság Ausztráliában és Új-Zélandon. A torna még csak a csoportkörnél tart, a H jelű négyesben már le is játszották Németország és Marokkó meccsét, ahol előbbi 6-0-ra gázolta le észak-afrikai ellenfelét. Ami miatt ez a meccs érdekes, az nem is feltétlenül a pályán nyújtott produkció, hanem a meccset megelőző sajótájékoztató, ahol a marokkóiak csapatkapitánya, Ghizlane Chebbak kimondottan fura kérdést kapott a BBC újságírójától.
A sajtómunkás egészen pontosan azt mondta:
"Marokkóban illegálisak a homoszexuális kapcsolatok. Vannak melegek a csapatban? Nekik milyen az életük Marokkóban?"
Vor dem Spiel gegen Deutschland wurde Marokkos Kapitänin Ghizlane Chebbak gefragt, ob es homosexuelle Spielerinnen im Team gibt und wie es ihnen in ergeht - homosexuelle Handlungen sind in Marokko illegal. Eine FIFA-Sprecherin wies die Frage als "politisch" ab.#FIFAWWC #GERMAR pic.twitter.com/olvc9j1Q6b
— Deutschlandfunk Sport (@DLF_Sport) July 24, 2023
A FIFA részéről az egyik moderátor leintette a kérdezőt, mondván, hogy politikai kérdést tett fel, egyúttal kérte a többi újságírót, hogy a kérdéseik témáit illetően szorítkozzanak a futballra. A BBC riportere azonban nem hagyta magát, azt mondta, a kérdés nem politikáról, hanem az emberekről szól, egyúttal kérte, hogy válaszoljanak a kérdésére. A marokkói játékos ugyanakkor zavarában inkább kivette a fülhallgatóját és nem válaszolt.
A történtek után a BBC-re össztűz zúdult. A kritikusok nem azért marasztalták el a csatornát, mert emberekről szóló kérdést tett fel, hanem azért, mert a kérdező az egész világ szeme látátra próbált emberek magánéletében vájkálni. A vélemények abban is megegyeznek, hogy bár fontos témáról van szó, ebben a szituációban nem volt helyes dolog feltenni, nem volt helyes arra kérni egy játékost, hogy a csapattársai szexuális orientációiról beszéljen.
A Ladbible megkereste a BBC-t az üggyel kapcsolatban, és a csatorna már válaszolt is.
"Elismerjük, hogy a kérdés nem volt helyénvaló. Nem állt szándékunkban kárt vagy bajt okozni" – írták.
A Ladbible kereste a Marokkói Labdarúgó Szövetséget is, onnan viszont nem kommentálták a történteket.