Ugrás a tartalomra
x

A bhutáni parlament megszavazta a homoszexualitást büntető törvények eltörlését

Mindössze egyetlen ellenszavazat volt.

 A bhutáni parlament alsóháza pénteken megszavazta a homoszexualitást büntető törvények eltörlését - közölte a helyi sajtó és melegjogi aktivisták. A bhutáni büntetőjogot módosító törvényt a 44 tagú nemzetgyűlésben 

mindössze egyetlen ellenszavazattal fogadták el - közölték a Kuensel és a The Bhutanese című helyi lapok. Még a felsőháznak (Nemzeti Tanácsnak) is jóvá kell hagynia a bhutáni büntetőtörvénykönyv 213-as és 214-es „természetellenes közösülést„ kriminalizáló cikkelyeinek eltörlését, amelyek a gyakorlatban főleg a homoszexualitásra vonatkoztak.  

Jogvédők biztosak abban, hogy a felsőház is meg fogja szavazni a büntetőjogi módosítást.

„Az a jó a mostani a kormányban, hogy már előzőleg is együttműködött velünk, így nagyon is tisztában van a minket foglalkoztató ügyekkel„  – mondta Tasi Cseten, az LGBT (leszbikus, homoszexuális, transznemű) közösség jogaiért harcoló Rainbow Bhutan aktivistacsoport vezetője a Reuters hírügynökségnek nyilatkozva. Mint mondta, ez az út az egyenjogúság felé. Bhután ezzel csatlakozna azon ázsiai országokhoz, amelyek már feloldották az azonos neműek kapcsolatait korlátozó törvényi előírásokat. India 2018 szeptemberében törölte el a gyarmatosítás idejéből származó tilalmakat. Májusban pedig Tajvan lett az első térség a távol-keleten, ahol legalizálták az azonos neműek házasságát. Ennek ellenére Ázsia-szerte számosan szenvednek üldöztetéstől szexuális irányultságuk miatt.

Bhután a világban az egyetlen olyan ország, ahol a fejlődés mérőszáma a bruttó nemzeti termék helyett a bruttó nemzeti boldogság.

Egy olyan koncepcióról van szó, amelynek célja, hogy megteremtse az egyensúlyt az egyén mentális békéje és a társadalom gazdasági fejlődés között. Ez négy pilléren nyugszik: fenntartható fejlődés, környezetvédelem, a kultúra megőrzése és felelős kormányzás. A Kína és India között fekvő kis himalájai királyság a világtól teljesen elszigetelten élte mindennapjait az 1960-as évekig. Az uralkodó 2007-ben engedélyezte a politikai pártok működését, az első többpárti parlamenti választásokat 2008 márciusában tartották.

 
Drupal 8 Appliance - Powered by TurnKey Linux